Infolinka

+421 903 632 233

Okrem písania mám veľkú radosť z toho, že môžem sobášiť.

Pridané: 04.03.2019 Počet zobrázení: 462 Komentáre: 0
Okrem písania mám veľkú radosť z toho, že môžem sobášiť.
  1. Moni, ako autorku románov pre baby ťa slovenskej čitateľskej verejnosti netreba nejako zvlášť predstavovať. Píšeš dlho a píšeš skvele. Čitateľky stále viac a viac siahajú po tvojich knihách. Čo pre teba osobne znamenajú pozitívne ohlasy na tvoje knihy?

Ďakujem za milé konštatovanie :-). Jednoznačne mám z pozitívnych ohlasov obrovskú radosť a obrovskú chuť písať ďalej. Znie to ako fráza, ale lepšie to povedať neviem. Naozaj platí, že toto je najlepšia motivácia. Nie preto, že by som si hladkala ego, ale čo je príjemnejšie, ako keď sa ma čitateľky pýtajú, kedy už konečne bude nová kniha.

  1. Témy o ktorých píšeš, vychádzajú viac menej zo skutočných príbehov. Napísal život. Je písanie skutočných príbehov pre teba srdcovou záležitosťou?

Nie tak celkom. Mojou srdcovou záležitosťou je najmä písanie. Baví ma najmä mágia toho, čo vznikne z udalostí, ktoré sa stali mne alebo niekomu z môjho okolia. Alebo o ktorých som sa dozvedela len tak letmo. Lebo ony preletia mojou hlavou, trochu sa tam premiešajú s fantáziou, a vznikne kniha. A to ma baví najviac.

  1. Po románoch Stará som už bola, Ozvem sa, keď budem šťastná, Rozbitá, Iná žena a Zlodejka otcov prichádzaš s ďalším skutočným príbehom. Ide o vzťahový román s názvom Nič v zlom. Je pre teba niečím iný ako tie predchádzajúce?

Dlho som uvažovala, čo odpovedať na túto otázku, či sa priznať, lebo príbeh Nič v zlom nesie veľa autobiografických čŕt. Teda niečo podobné som naozaj prežila. Nestalo sa to presne tak, ako píšem v knihe, a zostane navždy tajomstvom, pokiaľ je dej skutočný a čo je vyfabulované. Ale jedno je pravdivé na milión percent – pocitová rovina. Lebo takéto niečo nevieš popísať, kým to nezažiješ.

  1. Ako ostrieľaná autorka sa stretávaš nielen s pochvalou, ale aj s kritikou na svoje diela. Považuješ názory čitateliek za natoľko dôležité, že sa niektorými z nich dokonca inšpiruješ?

Toto je chúlostivá téma. Autor je, či si to prizná, alebo nie, vždy tak trochu citlivý na svoju prácu. Pokiaľ mi niekto slušne a rozumne povie, čo sa mu nepáčilo alebo čomu neuveril, tak sa rada o tom porozprávam. Ale ak niekto jedným švihnutím ruky povie, že blbosti od ženských autoriek nečíta, tak sa tým nezaoberám. Ak sa v dobrej debate zrodí inšpirujúci nápad, istotne sa nejakým spôsobom objaví.

  1. Ako žena pôsobíš vyrovnaným dojmom. Spokojne, pokojne, so zmyslom pre rodinu, skutočné hodnoty a schopnosťou nachádzať šťastie v každodennom živote. Mýlim sa?

Bola by som rada, ak by to tak naozaj bolo, snažím sa o to. Nie urputne a kŕčovito, ale s nadhľadom. Som už v tzv. strednom veku, niečo som si odžila, pekné aj menej pekné, vychovala som syna, prišla o jedného z rodičov, prebehla zopár zamestnaní, spoznala veľa ľudí. Zo všetkého, čo v živote stretnem, sa snažím niečo naučiť. A naozaj je pravda, že najviac ma naučili boľavé a nepekné veci. Svoju rodinu milujem nadovšetko, tú najužšiu, ktorú tvorí maminka, manžel, syn, nevlastná dcéra s manželom a mojím malým polovnúčikom :-), bratia s manželkami a netere a krstní synovia... A medzi rodinu rátam aj svoju najbližšiu priateľku, lebo sme spolu už 46 rokov. A vždy som rada, ak stretnem niekoho zo širšej rodiny.

  1. Okrem toho, že píšeš , a to nielen romány, máš vo svojom živote ešte veľa zaujímavých aktivít, o ktorých tvoje čitateľky ani netušia. Podelíš sa s nami o niektoré z nich?

Neviem, či je môj život taký zaujímavý, ale rozhodne ho mám rada :-). Som novinárka na voľnej nohe, takže píšem články. Vďaka tomu sa stretávam so zaujímavými ľuďmi. V Senci mám štvrtý rok svoju talkšou, do ktorej si pozývam super hostí a mám svoje verné publikum. Od novembra 2018 som sa stala poslankyňou mestského zastupiteľstva, takže po rokoch kritizovania mám možnosť priamo ovplyvňovať život v mojom meste. Veľkú radosť mám z toho, že môžem sobášiť, je to vždy veľmi dojímavé a krásne. Občas ešte chodievam hodnotiť na súťaže v umeleckom prednese, mám za sebou bohatú minulosť v tejto oblasti. Nerozlučne ku mne patrí starý porcelán, ktorý zbieram, a naša maľovaná chalúpka v Čičmanoch, kam chodievam vždy, keď je to len trochu možné.

  1. Viem, že sa už tešíš na to, keď budeš svoj nový román Nič v zlom držať v rukách. Zaujímalo by ma, nič v zlom J, komu zo svojich blízkych, známych ho daruješ ako prvému a prečo!

Ak nerátam svojho muža Zdenka, ktorý ho výnimočne nečítal v rukopise, tak určite najbližšej dušičke Beatke, maminke a švagrinám Jarke a Marike. Ako všetky knihy doteraz, toto sa nemení :-).

 

Komentáre

Napísať komentár